30-Day No-Hassle Returns
We guarantee your satisfaction on every purchase or rental with a full refund within 30 days of your purchase date.
Fast Customer Service
If you need help, our friendly customer service team is here to help!
The Best Prices on Textbook Rentals, Guaranteed
You can shop with confidence with the best rental prices at ValoreBooks.com. If you find a lower priced rental, we will match it.
 
You can save by renting this book!
Study Guide for Whitney/Rolfes' Understanding Nutrition, 12th
Study Guide for Whitney/Rolfes' Understanding Nutrition, 12th
Rent It
$23.68
RENT IT
0 items in your cart

Study Guide for Whitney/Rolfes' Understanding Nutrition, 12th

Author: 


1 Customer Product Review
ISBN-13: 

9780538737319


ISBN: 

053873731X


Edition:  12
Pub Date: 
Publisher:  Wadsworth Publishing
Summary: Whitney, Eleanor Noss is the author of Study Guide for Whitney/Rolfes' Understanding Nutrition, 12th, published 2010 under ISBN 9780538737319 and 053873731X. One hundred eighteen Study Guide for Whitney/Rolfes' Understanding Nutrition, 12th textbooks are available for sale on ValoreBooks.com, sixty one used from the cheapest price of $25.20, or buy new starting at $90.65.

Marketplace Prices
56 New from $90.65 61 Used from $25.20 1 Rental from $23.68
  • Rent $23.68
  • Used $25.20
  • New $90.65
$23.68 $3.95 Shipping
List Price
$59.95
Discount
60% off
You Save
$36.27
1 left in stock at this price
Study Guide for Whitney/Rolfes' Understanding Nutrition, 12th Rental Terms
Due Date: 01/22/15
How do textbook rentals work?
Item Details
Condition: Used - Very Good Renter: Renter Rating: (2,848) 90%
Recommended Seller
Ships From: Multiple Locations Shipping: Standard Comments: RENTAL: Supplemental materials are not guaranteed (access codes, DVDs, workbooks). High-quality textbook rentals since 2006. We do not ship to Alaska, Hawaii or any off-shore terri... [more] RENTAL: Supplemental materials are not guaranteed (access codes, DVDs, workbooks). High-quality textbook rentals since 2006. We do not ship to Alaska, Hawaii or any off-shore territories. [less]
30 Day Money Back Guarantee Learn More
Price + Shipping
Condition
Details
Recommended
$23.68
+ $3.95 shipping
LOW ITEM PRICE
Rental
Very Good
  • Term:
  • Due Date:
    01/22/15
Rental Steps How Does the Rental Process Work?
Rentals
(1 from $23.68)  Supplemental materials are not guaranteed for rentals
$23.68
+ $3.95 shipping
LOW ITEM PRICE
Rental
Very Good
  • Term:
  • Due Date:
    01/22/15
Rental Steps How Does the Rental Process Work?
Customer Product Reviews
  • 1 REVIEW
  • 5 star(1)
  • 4 star(0)
  • 3 star(0)
  • 2 star(0)
  • 1 star(0)
Average Customer Review
(1 customer review)
  • by Miranda

    I thought this book would correlate better with my nutrition textbook, but it didn't. It was the same author but had different chapters.

    The chapters that did correlate was very helpful in preparing for my exams in my nutrition class.

    read more
Product Details
Study Guide for Whitney/Rolfes' Understanding Nutrition, 12th

ISBN-13: 9780538737319


ISBN: 053873731X


Edition: 12th


Pub Date:
Publisher: Wadsworth Publishing
ValoreBooks.com is a student's number one resource for cheap Study Guide for Whitney/Rolfes' Understanding Nutrition, 12th rentals, or new and used condition books for purchase.
Where's My Stuff?
Shipping & Returns